خانه » فروشگاه » پسیو - Passive » خازن - Capacitor » شماره قطعه: GCJ188R71H224KA01J
برای مشاهده دیتاشیت بر روی این علامت کلیک کنید.
GCJ188R71H224KA01J
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
15,000 تومان
10000 عدد در انبار
ویژگی های فروشگاه قطعات خاص
توضیحات
TYPE DESCRIPTION
Category Capacitors
Ceramic Capacitors
Mfr Murata Electronics
Series GCJ
Package Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage – Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063″ L x 0.031″ W (1.60mm x 0.80mm)
Height – Seated (Max)
Thickness (Max) 0.035″ (0.90mm)